WordPresse site taşıma

WordPresse site taşıma

WordPresse site taşıma hizmetine ihtiyacınız mı var?

WordPresse site taşıma farklı bir hosting firmasına veya farklı CMS ‘lerden WordPress’e olabilmektedir.

Tam yedek ile web sitenizin veritabanı yedekleri alındıktan sonra kolay ve güvenli bir şekilde geçiş işlemleri yapılmaktadır.

WordPress artık günümüzde her 5 web sitesinden birinin İçerik Yönetim Sistemi olarak kullanılmaktadır. Kullanım oranı oldukça fazladır. Blog sayfamızda yer alan Web site içerik yönetim sistemi yazımızda detaylı olarak ele alınmıştır.

WordPress ücretsizdir. En dikkat çekici özelliği, Google gibi büyük arama motorlarına uyumlu ve kolay indekslenebiliyor olmasıdır.

WordPresse site taşıma

SEO kaybı olmadan WordPresse Site Taşıma

Hazırda bulunan bir web sitesinin sıfırlanması ve yeniden kurulması Arama Motorları açısından pek istenen bir durum değildir. Bunun nedeni web sitesindeki her sayfanın ayrı ayrı Google’a daha önceden optimize edilmiş olmasıdır.

Bir web sitesi için Google’da hit elde etmek ve Google sıralamalarında görünmek zamanla ve trafikle bağlantılı olarak meşakkatli bir süreçtir. Web sitesinin tıklanma oranları, sayfaların ziyaretçiler tarafından tıklanıp açılması, tıklandıktan sonra en az 3 dakika web sitesinde kalma süresi, sayfalar arasında gezinmesi artı puan katan özelliklerdendir.

Web sitesinin hit elde etmesi zamanla artar, web sitenin yaşı büyüdükçe internet ortamında değer kazanır. İşte bu değer artık kayıp vermeden daima ileri, güncel ve trafik çeken bir web site halinde sürdürülerek web sitenin değeri kaybedilmemelidir. Daha da üst sıralara taşınmasını mümkün kılan en önemli etken olan güncelliğini koruması gerekecektir.

Google veritabanları, her ne sebeble olursa olsun web sitesinde değişen URL yapısı olduğunda eski sayfaları tutmaya devam eder. Web siteyi örümcekleri vasıtasıyla her taradığında eski url-link bağlantısı hata olarak tespit edilir.

Kırık link olarak tespit edilen tarama hataları, bir web sitesinin karşılaşmaması gereken bir durumdur. Böyle bir durumda bir ziyaretçi web sitenize kadar gelir ve sayfaları tıkladığında kırık link / 404 gibi sayfa bulunaması hatası iel karşı karşıya kalacaktır.

Google aramalarında web sitenizin bulunamaması hiç de hoş olmaz değil mi?

Web site taşıma işlemlerinin dikkatsizce işlem görmesi maalesef ki bu durumları yaşamamız kaçınılmaz olacaktır.

Web site taşıma işlemlerini hassasiyetle ve url yapısını bozmadan gerçekleştiriyoruz. Hangi CMS ‘yi kullanıyorsanız Wordpresse Site Taşıma hizmetini bizden alabilirsiniz.