Dijitalleşen Dünyada web siteniz

Dijitalleşen Dünyada web siteniz

Dijitalleşen Dünyada web siteniz yerini alıyor mu? 

Dijitalleşen Dünyada web siteniz için özel, yapılması gereken çalışmaların ne kadar farkına varırsanız rakipleriniz ile fark açar kendi çalışmalarınızda daha da başarı elde edebilirsiniz. Özel veya kurumsal, hizmet veya ürünlerinizi internette duyurarak, olumlu geri dönüşler alabileceğini biliyor muydunuz?

Müşteri potansiyellerini internette hangi alanlarda bulabileceğinizi, ürün veya hizmetlerinizi nerelerde duyurabileceğiniz, satışa çıkarabileceğiniz hakkında gerçekçi bilgileri bulmak istemez miydiniz?

Günümüzde internet, büyümek için çok güçlü bir potansiyel taşımaktadır. Çünkü Dünya gittikçe dijitalleşiyor ve insanlar artık mobil telefonlarını ellerinden düşürmez oldular. Hayatımızda Bilgisayarlar daha fazla yer almıştır. Kısaca teknoloji geliştikçe yaşam alanlarımızdaki yeri daha da çok artmıştır. İşte bu kullanım oranları tespit edilebiliyor ki internet kullanıcıları hakkında geniş ve detaylı bilgilere erişilebilmektedir.

Son yıllarda gittikçe artan internet kullanıcı sayısı, Dünya çapında çok yüksek oranlara tırmanırken ülkemizde de durum çok farklı değil.

Türkiye’de 60 milyon internet kullanıcısı varken bu rakamın mobil kullanıcı oranı ise nüfusun yüzde 95’idir. Çok yüksek değil mi?

Günümüz koşulları teknolojisi gün geçtikçe bu rakamları daha da arttırılabilir kılarken teknolojideki gelişim inanılmaz.

İnternet kullanıcıları ağırlıklı olarak internette neler yapıyor?

Tespitler, internet kullanıcılarının en çok video sitelerinde zaman geçirdiğini gösteriyor. İnternet kullanıcılarının internetteki zamanının büyük bir kısmını Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi video sitelerinde geçiriyorsa web sitenizi hangi amaçla kullanıyor olursanız olun görüntülü bir reklam veya kısa bir tanıtım videosu yayımlamanız ilk atacağınız adımlardan biri olmalıdır.

Görüntülü, hareketli ve ses içeren materyaller internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği bir seçenek ise sizin de video yayınları ile  işletmenizi, ürün ve hizmetlerinizi duyurmak, geniş kitlelere hitap etmek için güzel bir alternatif olabilir.

İnternet kullanıcılarının zamanlarını geçirdiği bir diğer alan ise sosyal medya siteleridir. Video sitelerinden sonra kullanıcıların üçte biri sosyal medya sitelerinde vakit geçiriyorsa işletmenize ait hizmet ve ürünlerinizi bu alanda doğal veya reklam hizmetlerinden faydalanarak da kullanabileceğinizi gösteriyor.

Dünya’da internetin yeri, web siteleri  internette var olabilmenizin en kolay ve hızlı aracıdır.

Arama motorlarının varlığı, aramalarda bulunabilme hizmetini verirken bize de doğru içerik ve teknolojinin kendi içindeki kurallara uygun kullanımına bırakıyor. Arama Motorlarının da gücü burada ortaya çıkıyor.

OmegaNova Web Tasarım web sitenizde, sosyal medya hesaplarında veya video sitelerinde yayımlayabileceğiniz kısa ve reklam içerikli tanıtım videoları hazırlar. Sosyal medya hesaplarınızın web sitenizle entegrasyonunu sağlar. Youtube kanalı açmak, facebook sayfasına videoları yüklemek …

İnternette web siteniz ile varlık kazanıp daha sonra web sitenize çekeceğiniz ziyaretçileri nasıl potansiyel müşteri halinde dönüştürebileceğiniz ile ilgili yazıları Blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.