Dijital büyüme

Dijital büyüme

Dijital büyüme ve web tasarım unsurları

Dijital büyüme araçlarından biri web tasarımdır. İnternette büyüme odaklı bulunuyorsanız en önemli araçlarınızdan biri web tasarım olduğu gibi Sosyal medya hesapları, tanıtımlar, dijital reklamlar da yer almaktadır.

Dijital büyüme oranları gittikçe artıyor farkında mısınız? İnsanlar, hobiler, işletmeler…

Web tasarımı kriterlerinden biri site hızı olarak önemlidir. Web site hızı, google’ın pagespeed insight sitesinin hız performansı üzerinden elde edilen veriler ile tespit edilebilir. Rapor sonucunda elde edilen verilerle çalışmalar yapılır ve sorunlar minimize edilebilir.

Google indeksleme

Google indeksleme, Mobil uyumluluğu, site arama motoru uyumluluğu gibi unsurlar dijital büyümenin ana unusrlarındandır. Web sitesine hem iç hem de dış seo çalışması gerektirir.   Site içi seo, özgün makale, özgün fotoğraf, anahtar kelime tespiti ve kullanım prosedürleri ile meta başlık, etiket, açıklama verileri gibi site içindeki çalışmaları kapsar.

Blog sayfası

Pek çok web sitesi artık kendi içinde bir Blog sayfası açmıştır. Bunun nedeni web sitesinin trafiğini arttırmak ve okunabilir makaleler yerleştirmektir.

Unutmayın blog sayfasında yer alan her yazının özgün bir içeriğe sahip olması çok önemli bir ayrıntıdır. Kopya içerik kullanmaktan kesinlikle kaçının. İçeriklerin SEO arama motoru uyumlu olarak yayınlanmasına  ile gelişigüzel yazılmış yazıların yayınlanması arasında muazzam bir fark oluşmaktadır. Benzersiz yazılarınız üzerinde ufak değişiklikler ile optimize edebilirsiniz. Bunun için Özgün makale nasıl yazılır kriterini ele almalısınız.

Blog yazıları ile ziyaretçiyi web sitesinde daha uzun süre tutmak web site trafiği için önemli bir çalışmadır. Mümkün mertebe güncel içerikler eklenip site güncellenerek tıklama almalıdır.

Web site tasarımı dışında ise dijital büyüme odaklı çalışmalar

Elbette başı sosyal medya çekmektedir. Sosyal medya hesapları, bu hesaplar üzerindeki dinamizm inanılmaz derecede etkilidir.

Dijital pazarlamanın temellerinden biri de sosyal medya pazarlamasıdır. Sayfaların güncel tutulması, yorum alması, beğeni alması, müşteri potansiyellerinin hedef kitle seçimleri, afiş tasarımları ile güncel tutmak yerinde bir çalışma olacaktır.

Sosyal medya yeniden pazarlama kriteri ile müşterilerinize geri dönüşler yapabilirsiniz.Portföy oluşturarak dijital varlığınızı online tutabilirsiniz.

Alt yapısı olması gerektiği gibi ve günümüz teknolojisinin isteklerine uygun olan bir web sitesi daima büyüme odaklı olacaktır. Bunun için web sitenize gerekli zamanı ve bütçeyi ayırmanız kullanım amacınızı kat kat arttırarak geri dönüş sağlar.