Web site içerik yönetim sistemi

Wordpress site kurmak
21 Tem

Web site içerik yönetim sistemi CMS

Web site içerik yönetim sistemi (Content Management Systems/CMS), Kod bilgisi olmadan web sitenizi kullanmanıza yarayan sistemdir. Kod bilgisi olmadan bir web sitesi yönetebiliyor olmanız çok zordur. İçerik yönetim sistemleri de bu zorluğu oldukça kolaylaştıran yazılımlardır. 

Web sitelerine içerik, yazı görsel, video eklemek için gerekli olan arka planda çalışan sistemdir.

Esnek kullanım rahatlığı, basit bir arayüze sahip olması, güncel ve güvenli bir yazılım olması nedeniyle tercih nedenidir. Performans açısından da verimlilik sağlar.  

Web site içerik yönetim sistemleri bedava oldukları için uygun fiyata web sitesi sahibi olmanızı da sağlamaktadır. Çünkü bir web sitesini baştan başa kodlamalarla yazmak, kurulum sonrası içeriklerinde değişiklik yapmak ancak web yazılım uzmanları tarafından olabilmektedir.

Web site içerik yönetim sistemi
Web site içerik yönetim sistemi

WordPress web site içerik yönetim sistemi

WordPress, şu an Dünya’nın en çok kullanılan İçerik Yönetim Sistemidir. Panel kullanımı oldukça basittir.  Seo Dostu olması nedeni ile de kullanıcı oranı çok yaygındır.

WordPress, PHP ve MySQL ile geliştirilmiştir. Çıkış noktası Blog yazarlarının en çok tercih ettiği sistemlerden biri olsa da günümüzde artık pek çok sektörde tercih edilmektedir.

Kişisel blog, Kurumsal internet sitesi, E-ticaret sitesi, Forum sitesi WordPress ile kurulabilmektedir.

Web Tasarım’da WordPress’in Faydaları

WordPress Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına kolay indekslenen bir alt yapıya sahiptir.  Dil olarak Türkçe panele sahiptir. Tema ve eklenti seçenekleri ile zengindir.

Joomla içerik yönetim sitemi
Joomla içerik yönetim sitemi

Joomla! Web site içerik yönetim sistemi

Joomla, hazır içerik Yönetim Sistemlerinden biridir. Web siteniz kurulduktan sonra içerik- görsel, yazı eklemek için kullanılan bir paneldir.

Joomla PHP, MySQL ile MVC olarak geliştirilmiştir. Açık kaynaklı bir yönetim sistemidir.

Esnek, kaliteli ve zengin bir arayüzü olması sebebi ile içerik yönetiminde kullanım açısından geniş bir yelpaze sunar. Büyük siteler, Haber-Forum siteleri, Okullar,  E-ticaret siteleri için önerilmektedir.

Hazır sistem web sitelerine kendiniz içerik ekleyebilir, değişiklik yapabilir dilediğiniz zaman web sitenizi güncelleyebilirsiniz.

Joomla veya WordPress hazır sistem İçerik Yönetim Sistemleri kullanımı oldukça kolaydır.

WordPress web sitesi sahibi olmak isterseniz iletişime geçin. Web tasarım hizmetlerimizden faydalanın.

Web sitenizi wordpress’e taşımak isteyenler için blog yazımız WordPress site taşıma okunabilir.

Bir Cevap Yazın