Seo nedir?

Seo hizmeti
Seo nedir

Seo nedir? Web sitelerine nasıl uygulanır?

Seo nedir sorusu belki de son dönemlerde pek çoğumuzun merak ettiği bir sorudur.

Seo; Google, Bing, Yandex gibi internette herhangi bir şey aramak için kullandığımız arama motorlarına yapılan optimizasyon çalışmasıdır. Türkçesi zaten ‘arama motoru optimizasyonu‘ anlamındadır.

Bir web siteniz var ve sitenizde bir şeyler satıyorsanız zaten satış yapmak istediğiniz müşteriler de internet ortamından gelecektir. Peki googleda binlerce rakibiniz varken sizin web siteniz nasıl öncelikli olarak gösterilebilir? İlk sayfalarda çıkması için neler yapılabilir?

Ürün satmak veya hizmet vermek isteyen pek çok firma internette binlerce rakibinden sıyrılıp googleda ilk sıralarda yerini almış bulunuyor. Dikkat ettiniz mi hep aynı firmalar ve hatta bilinen büyük firmalar çıkıyor.

Seo, web sitelerinin google gibi arama motorlarında öncelikli çıkmasını sağlayan kapsamlı bir çalışmadır.

Google gibi bir arama motorunun web sitelerinin arka planda hem yazılım hem de yönetim paneli kısmında yapılan optimizasyonla alakalı 200’e yakın kriteri bulunuyor. Bu kriterleri okumak isterseniz Googleda sıralama kriterleri nedir?  blog yazımızı tıklayabilirsiniz

Web sitelerine neden Seo uygulaması gereklidir? 

Çünkü artık günümüzde internet ortamında satış yapan, hizmet veren ağ çok genişledi. Rakipler arttı. Binlerce rakip arasında kendi sektöründe aramalarda çıkma olasılığı da düştü.

  • Google 5 daniyenin altında hızlı açılan web sitelerine öncelik verdi
  • Aramalarda kolayca bulunması için anahtar kelime kullanımını önem verdi
  • Ne kadar çok web sitesi dışarıdan ziyaretçi alıyorsa google o sitenin değerli olduğunu varsayarak sıralamalarda öncelik verdi