Logo tasarım

Logo yapma
02 Oca

Logo tasarım ile kurumsal kimliğinizi öne çıkarın

Logo tasarım iİster büyük bir şirket sahibi olun ister küçük bir web sitesine sahip olun marka bilinirliğiniz önceliğini olmalıdır.

Amblem ve Logo, firmanın sahip olduğu potansiyel kimliklerini kısa yoldan anlatan en etkin ögedir.

Firma veya Markanızı Dünya çapında  temsil eden en basit, en sade ve en anlamlı olabilecek nitelikteki simgelerdir.

Amblem çizgi, çeşitli sembol ve şekillerle oluşturulur. İzlenebilir, seyirlik ögelerdir. Markaları sembollerle temsil ederek hafızada kalmasını sağlar ve hatırlanabilir bir role sahiptir.

Semboller, daima beynin en iyi iletişim aracıdır. Beyne hitap eden en etkili unsur, resim ve sembollerdir. Beynin algılama düzeyinde görsel hafıza insanlarda en çok etki bırakan duyumsal algıya hitap eder.

Logo tasarım

Logotype Marka, ürün adı belirten yazıdır. Logotype değişik font ve boyutlarda kullanılabilir.

Logo ise şekil, sembol, yazı ve harf içerir. Bir diğer ifade ile Logo, Amblem ve Logotype ‘ın birleşimidir.

Logolar firmaların vizyonuyla yakından ilgilidir. Firma vizyonunuzla müşterilere bırakacağınız görsel etki ve imzanız, firmanızın bir nevi dış görünüşü, hitap edeceğiniz potansiyel kitlenin cazibesi konumundadır. Müşterilerde bırakacağınız ilk izlenim, ilk intiba direk görsel algıya hitap eder.

Doğru bir şekilde tasarlanmış amblem ve sloganınız, kullanıldığı her alanda artık firmanızın  reklamını en kısa ve en etkin yoldan da yapıyor olacaktır. Böylece hafızalarda yerini tutmaya başlayacaktır.

Logo tasarım hizmeti ile kurumsal kimlik 

Markanızı en iyi şekilde tanıtmak için kurumsal kimliğinize önem vermeniz oldukça önemlidir. Çalışmalarınızı, hizmetlerinizi veya ürünlerinizi akılda kalıcı bir şekilde bırakmak istiyorsanız Marka bilinirliği için kurumsal kimlik çalışmalarına sahip olmanız gerekir.

İşinizi veya hizmetlerinizi yansıtacak, anlamlı ve bir o kadar da akılda kalıcı olması gerekir.

Markanız, kurum veya şirket adına özel logo, grafik tasarım hizmetlerimiz çalışma prosedürleriniz üzerine analiz yapıldıktan sonra ilham verici fikirlerle size örnek ve renk seçeneklerini sunarız. Logo tasarım ile birlikte aynı zamanda web ve matbaa için grafik tasarım hizmeti de veriyoruz.

OmegaNova freelance web tasarım hizmetlerinden faydalanmak, Logo Tasarım teklifi almak için sosyal medya hesaplarından mesaj gönderebilir veya iletişim bilgileri üzerinden temasa geçebilirsiniz.